Wybielanie

Piękny uśmiech oraz białe i zdrowe zęby są ozdobą każdego z nas. Taki olśniewający uśmiech dodaje pewności siebie i tym samym podnosi komfort życia. Jednak spożywanie pokarmów barwiących, picie czerwonego wina, kawy, palenie tytoniu powodują nieestetyczne przebarwienia na powierzchni zębów. Powstałe w ten sposób powierzchowne przebarwienia jesteśmy w stanie skutecznie usunąć samodzielnie, jednak problemem mogą okazać się te przebarwienia, które wniknęły głęboko w strukturę zęba. Dzięki nowoczesnym metodom wybielania możemy
w krótkim czasie przywrócić im blask, uzyskując śnieżnobiały kolor zębów.

W gabinecie Wnęk Stomatologia proponujemy kilka wiodących technik skutecznego wybielania:

Wybielanie PrevDent

Jako pierwsi w Tarnowie wprowadziliśmy innowacyjny i bezpieczny system wybielania zębów PrevDent, który jednocześnie wybiela, znosi nadwrażliwość oraz remineralizuje szkliwo. Dedykowany jest on dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów, dla których wcześniejsze możliwości wybielania okazywały się nieskuteczne lub bolesne. System wybielania PrevDent zapewnia wysoką jakość wybielania i ochronę szkliwa. Procedura ta różni się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych tym, że wykorzystuje nano-hydroksyapatyt. Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent przywraca ich naturalną biel!

Wybielanie PrevDent to trzy etapy

  1. Usunięcie (czyszczenie) plam
   Użycie preparatu „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
  2. Wybielanie
   W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje czyszczenie i wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie. Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!
  3. Naprawa szkliwa
   Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości. Twoje korzyści z wybielania zębów preparatem PrevDent:
   • Możesz osiągnąć kolor zębów jaśniejszy o 7–8 odcieni od stanu obecnego, w niespełna 1,5 godziny!
   • Dzięki tej metodzie nie niszczysz zębów, a sam przebieg zabiegu jest praktycznie bezbolesny. Jeśli natomiast dojdzie do niewielkiej nadwrażliwości, najczęściej ustępuje ona do 24 godzin.
   • Efekt wybielenia jest uzależniony od indywidualnych warunków pacjenta oraz nawyków żywieniowych, ale utrzymuje się od 2 do 3 lat.

 

Wybielanie BEYOND

Zabieg BEYOND™ jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go światłem akceleratora (lampy). Metoda ta polega na dokładnym utlenieniu przebarwień pojawiających się na zębach przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie, trwająca ok. 30–60 minut, aby znacząco poprawić estetykę twojego uśmiechu. Efekt jest zatem natychmiastowy. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wcześniejszą konsultacją stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego, polegającego np. na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego lub skorygowaniu nieszczelnych wypełnień zębów. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni według skali Vita. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezpieczne, co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni ostatnich lat.

Metoda nakładkowa

Ostatnią z metod wybielania proponowanych przez gabinet Wnęk Stomatologia jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Jest to metoda zarezerwowana dla pacjentów cierpliwych, gdyż wybielanie tą metodą trwa ok. 10 dni. Pacjent samodzielnie przeprowadza procedurę wybielania w domu, za pomocą preparatu w formie żelu, zawierającego substancję wybielającą, aplikowanego do specjalnych nakładek. Nakładka na zęby wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni technicznej na podstawie wycisków pobranych w gabinecie, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do jamy ustnej. Efekt otrzymuje się stopniowo, wraz z czasem użytkowania nakładek. Jeśli jesteś zainteresowany/-a zabiegiem wybielania, serdecznie zapraszamy na konsultację, podczas której ocenimy stan jamy ustnej oraz wykluczymy przeciwwskazania do wykonania którejś z wymienionych procedur.

Dla pacjenta Oferta
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe